Od 9 czerwca zacznie obowiązywać zmieniony rozkład jazdy pociągów. Większość zmian godzin kursowania pociągów Przewozów Regionalnych wynika z rozpoczęcia kolejnych etapów prac modernizacyjnych na wielu liniach kolejowych. W nowym rozkładzie jazdy pojawią się także sezonowe pociągi do miejsc letniego wypoczynku leżących nad morzem, w górach i na Mazurach.
Tradycyjnie w wakacyjnym rozkładzie jazdy Przewozów Regionalnych nie zabraknie pociągów do najpopularniejszych miejsc turystycznych. Cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem pociągi Interregio dojadą i nad morze, i w góry, i na Mazury. Na Wybrzeże będzie docierało aż sześć sezonowych pociągów IR: „Delfin” z Poznania do Kołobrzegu, „Lazur” z Łodzi do Trójmiasta, a plażowiczów wybierających się do Świnoujścia i Międzyzdrojów dowiozą: „Bosman” (z Warszawy), „Pirania” (z Katowic) i „Wolin” (z Poznania). Poznaniacy wybierający się do Kołobrzegu czy Koszalina dodatkowo będą mieli do wyboru całoroczne pociągi REGIO. Wygodną komunikację pomiędzy wieloma nadbałtyckimi miejscowościami, podobnie jak w zeszłym roku, zapewnią kursujące od 29 czerwca Interregio Busy. Autobusy Przewozów Regionalnych będę obsługiwały trasę: Wysoka Kamieńska – Kamień Pomorski – Pobierowo – Rewal – Pogorzelica – Mrzeżyno – Dźwirzyno – Kołobrzeg.
Z sezonowych pociągów Interregio skorzystają miłośnicy wspinaczki, górskich wędrówek czy wypoczynku w uzdrowiskach. W Beskidy, Tatry i na Podhale dojazd umożliwi IR „Giewont” z Częstochowy i Katowic do Zakopanego. Na jego trasie znalazły się m.in. Bielsko-Biała, Żywiec, Sucha Beskidzka, Rabka-Zdrój, Nowy Targ i Biały Dunajec. Z kolei do Jeleniej Góry, skąd najłatwiej wyruszyć w Karkonosze, będą dojeżdżały kursujące przez cały rok pociągi „Galicja” z Krakowa i „Sokoliki” z Olsztyna oraz pociągi Regio z Poznania („Kamieńczyk”) i Łodzi. Kotlinę Kłodzką z innymi regionami połączą „Szczeliniec” z Ełku (przez Warszawę i Poznań) i „Mamry” do Olsztyna”. Zupełną nowością będzie Interregio „Niegocin” z Poznania do Giżycka przez Toruń i Olsztyn.
9 czerwca, po kilkumiesięcznej przerwie wymuszonej pracami torowymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury na Centralnej Magistrali Kolejowej, do rozkładu wróci IR „Stefan Starzyński” z Warszawy do Krakowa. Od tego dnia nie będą kursowały IR „Ner” (Poznań – Kutno) i „Torunianin” (Toruń – Gdynia). Ten ostatni zostanie zastąpiony przez sezonowy pociąg IR „Lazur” z Łodzi do Gdyni.
Dojazd do Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów zapewnią pociągi Regio obsługujące relację Szczecin – Kołobrzeg. Odległość dzieląca nowo wybudowany przystanek kolejowy od budynku terminala to niecałe 100 metrów. Dojazd do lotniska z centrum Szczecina zajmie około 50 minut, a z Kołobrzegu około 100 minut. Bilet normalny ze Szczecina Głównego do goleniowskiego lotniska będzie kosztował jedynie 11,70 zł, a dzięki licznym ofertom promocyjnym i możliwości kupowania biletów zniżkowych (studenckich, uczniowskich, itd.) podróże na tej trasie mogą być jeszcze tańsze - zapewnia przewoźnik. Rozkład nie będzie jednak skorelowany z lotami, o czym informowaliśmy tutaj.
- Dobra informacja czeka również na pasażerów korzystających z naszych pociągów na linii Łódź – Łowicz. Od 9 czerwca na tej trasie będą funkcjonowały dwa nowe przystanki: Glinnik Wieś i Domaniewice Centrum. Będą zatrzymywały się na nich wszystkie pociągi Regio - informują Przewozy Regionalne/